Kontakt

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze BARĆ

Pl. Fl. Kulczyckiego 1,
32-065 Krzeszowice
woj. Małopolskie

t: +48 535-973-379
m: biuro@ktp-barc.pl

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach serdecznie zapraszają wszystkich miłośników miodu i produktów pszczelich na Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach, czyli IV Krzeszowickie Miodobranie, które odbędzie się w sobotę oraz niedzielę 12–13 września 2015 roku w godz. od 8:00 do 18:00 na płycie Rynku w Krzeszowicach.

W programie IV Krzeszowickiego Miodobrania m. innymi: plenerowa wystawa fotografii artystycznej Roberta Kuczary pt. „Pszczoła w obiektywie”, kiermasz pszczelarski - degustacja miodów pszczelich z możliwością ich zakupu bezpośrednio od pszczelarzy, sprzedaż kosmetyków na bazie produktów pszczelich, sprzedaż miodów pitnych i piwa miodowego, pokaz lania świec woskowych, pokaz miodobrania, prezentacja i sprzedaż smakołyków regionalnych na bazie i z dodatkiem miodu pszczelego, prezentacja i sprzedaż rękodzieła ludowego oraz rzemiosła artystycznego, prezentacja i sprzedaż produktów zielarskich, kiermasz antyków i staroci oraz pokaz i przelot gołębi pocztowych.

Podczas imprezy odbywać się będzie publiczna zbiórka miodu dla Podopiecznych Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach.

W sobotę 12.09.2015 roku o godz. 16.00 w CKiS w Krzeszowicach odbędzie się VI Konferencja Pszczelarska Powiatu Krakowskiego organizowana przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego, podczas której odbędą się dwa wykłady – „Rola pszczoły miodnej w środowisku naturalnym” oraz „Apiterapia – właściwości zdrowotne produktów pszczelich”.

W trakcie imprezy Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej zorganizuje dni otwarte Muzeum Ziemi Krzeszowickiej oraz Wilii Domańskich w Nawojowej Górze.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego  -  Wojciech Kozak, Starosta Krakowski  -  Józef Krzyworzeka, Burmistrz Gminy Krzeszowice  -  Wacław Gregorczyk oraz Wójt Gminy Zabierzów  -  Elżbieta Burtan

Patronat Medialny nad imprezą objął Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej PRZEŁOM oraz Dwutygodnik Samorządowy Magazyn Krzeszowicki.

Partnerzy Imprezy: Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie, Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych - oddział Krzeszowice, Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzeszowice, Harmonia Fitness, Cukiernia Melba, Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach, Stowarzyszenie Antykwariuszy, Kolekcjonerów i Marszandów, Beview inspirations.

Serdecznie zapraszamy,
KTP Barć

Szczegółowy program na plakacie.:

IV Krzeszowickie Miodobranie