Kontakt

Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze BARĆ

Pl. Fl. Kulczyckiego 1,
32-065 Krzeszowice
woj. Małopolskie

t: +48 535-973-379
m: biuro@ktp-barc.pl

 

 

ŚWIĘTO MIODU I PSZCZOŁY W KRZESZOWICACH

V Krzeszowickie Miodobranie   10-11.09.2016 rok

 

W dniach 10 oraz 11 września 2016 roku odbędzie się kolejne już Święto Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach pn. V Krzeszowickiego Miodobrania, organizowane przez Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze „BARĆ” przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Impreza odbędzie się na płycie Rynku w Krzeszowicach obok fontanny, a program miodobrania jak zwykle jest rozbudowany i bogaty. Organizatorzy, tak jak w latach poprzednich planują, iż zainteresowani będą mogli zakupić naturalne produkty pszczele. W tym roku będzie ośmiu wystawców z wszystkimi rodzajami miodów pszczelich, a także pyłkiem kwiatowym oraz propolisem. Nie zabraknie stoiska z miodami pitnymi oraz piwem miodowym. Będzie można również zakupić świece z naturalnego wosku pszczelego. Wszystkich łasuchów zaspokoją pyszne wypieki na bazie miodu pszczelego wykonane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Krzeszowice. Nie zabraknie również rzemiosła artystycznego i rękodzielnictwa oraz produktów zielarskich.

Jak zwykle organizatorzy zaprosili sprzedawców produktów naturalnych:

- producent ekowędlin i specjałów produkowanych według tradycyjnych sprawdzonych procedur,

- chlebów wypiekanych na naturalnym zakwasie,

- świeżych oscypków i krówek (także miodowych)

Podczas Święta Miodu i Pszczoły w Krzeszowicach odbędzie się konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze z miodem – głosującymi będą bezpośrednio kupujący produkty pszczele, a wśród głosujących będzie rozlosowana nagroda niespodzianka.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, w czasie tegorocznego Święta Miodu i Pszczoły będzie można zapoznać się z eksponatami zgromadzonymi w Siedzibie Stowarzyszenia na Ul. Krakowskiej 30 w Krzeszowicach, jak również zwiedzić Willę Domańskich w Nawojowej Górze, a w niedzielne popołudnie Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Oddział w Krzeszowicach zaprezentuje przelot gołębi pocztowych.

Podczas Święta Pszczoły i Miodu organizatorzy pomyśleli również o tych najbardziej potrzebujących – podopiecznych Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic dla których odbędzie się zbiórka miodu przez cały czas trwania wydarzenia.

W sobotę od godz. 12.00 do godz. 14.00 odbędzie się zbiórka makulatury (min. 1,00 kg), za którą będzie można otrzymać słoiczek miodu pszczelego. Akcja jest realizowana przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie w ramach realizowanego programu pt. „Dzieci ratują pszczoły, pszczoły ratują świat” ze środków WFOŚiGW w Krakowie.

Serdecznie zapraszam

Bogusław A. Latawiec

PREZES KTP „BARĆ”